Kabelová televize - Připravte se na změny

Jak jsme Vás informovali v roce 2011, čeká obecní kabelovou televizi na přelomu roku 2015/2016 několik změn.

Nejvýznamnější změnou bude odpojení z provozu první skupiny ANALOGOVÝCH televizních programů, tzn. programy „Rozšířeného programového balíčku“: Nova Sport, Eurosport, Spektrum, AXN, Discovery Channel, Animal Planet, Universal Channel, JimJam, Šlágr, STV 2, DA JTO a BBC World.

Termín byl stanoven na úterý 16. 2. 2016.

Od této chvíle budou uvedené programy dostupné nadále pouze v rámci digitálního vysílání, většina v rámci programového balíčku „Rozšířený jenDIGI“. Pro příjem je potřeba mít vybaven svůj digitální přijímač dekodérem a kartou CONAX.

Když vláda ČR v roce 2008 schválila ukončení ANALOGOVÉHO televizního vysílání z pozemních vysílačů k 11. 11. 2011, rozhodl obecní úřad Hošťálková společně s provozovatelem služeb TKR Jašek, s.r.o., že analogové televizní vysílání na obecní kabelové televizi zachováme a současně jsme uživatele kabelové televize informovali, že analogové televizní vysílání zůstane ve stejném rozsahu minimálně do 31. 12. 2015. Výše avizovaná změna znamená, že ANALOGOVÉ televizní vysílání na kabelové televizi bude pokračovat dál, ale k dispozici zůstanou pouze programy Základního programového balíčku: ČT 1, ČT 2, ČT Sport, ČT 24, Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom, Óčko, TV Noe, TV Barrandov, INFOkanál Hošťálková, INFOkanál Kateřinice, INFOkanál Ratiboř a Markíza.

Trend digitalizace televizního vysílání nelze zastavit a služby kabelové televize budeme tomuto trendu postupně přizpůsobovat. Snažíme se ale současně hledat rozumné kompromisy mezi rozdílnými požadavky koncových uživatelů. Jedna strana žádá více programů, vysílání ve vysokém rozlišení HDTV a další, druhá pak ponechat vše při starém.

Síť kabelové televize má své limity.  Dokáže přenášet jen určitý počet TV programů a dalších služeb (Internet, Telefon, …). Z tohoto důvodu přistupujeme k prvnímu kroku - odpojení z provozu první skupiny 12 analogových programů. Získanou kapacitu použijeme pro rozšíření digitálních služeb.

Termín, kdy budeme z provozu odpojovat další skupinu analogových televizních programů, se předpokládá po 31. 12. 2018 .

Děkujeme všem uživatelům obecní kabelové televize za přízeň. Bližší informace získáte na webu www.valachnet.cz v části Televize - Ceny, Aktuality.

 

 

Informace, oznámení

Vzhledem k aktuálně probíhající inovaci stránek obce, jsou aktualizovány jen nejnutnější a povinné informace. 

Otevírací doba odpadového centra:
Pondělí: 8.30 17.00
Středa: 8.30 17.00
Sobota: 8.00 12.00
Facebook – Hošťálková
Facebook – Hošťálková žije
NEJBLIŽŠÍ AKCE
Rozvojová strategie obce
Kamenolom
Kontakty