Výsledky soutěží z "vítání jara"

Vitanijara2013

V sobotu,  16. 3. 2013 se v sokolovně v Hošťálkové uskutečnilo  již tradiční Vítání jara – obecní kulturní akce, jejímž „gró“ jsou soutěže o nejlepší pálenku a nejlepší klobásu. 

 

Vítání bylo započato zpěvným průvodem dětí z mateřské školky, které pro symbolické rozloučení se zimou vhazovaly Morenu do potoku. Občasné sněžení sice jaro nepřipomínalo, nebránilo však dobré náladě, která vládla po celé odpoledne.

 

V soutěži o nejlepší klobásu získal z 15 účastníků cenu za první místo (3 vepřová kolena) vzorek pana Jožky Pařenicy. V soutěži o nejlepší pálenku byli v konkurenci 50 vzorků oceněni 4 výherci, a to v kategorii jablko Zdeněk Palacký , v kategorii meruňka Čunková Petra, v kategorii hruška Staněk Jan a v kategorii trnka Čunek Pavel . Výherci si odnesli ceny v podobě stylové upomínkové lahve a poukazy do zahradnictví, aby dále mohli rozvíjet své pěstitelské záliby. Nově byl letošní ročník doplněn také o ochutnávku přibližně 20 druhů vín, kde si na své přišly především drahé polovičky soutěžitelů.

 

Nezapomněli jsme samozřejmě ani na děti, které se mohly plně realizovat v malování kraslic různými technikami, učit se plést tatary, odnést si obrázek z malířského koutku nebo jezdit na koni. Některé dokonce zkoušely uplatnit svůj obchodní talent, když se za doprovodu učitelek ze ZŠ přidaly s vlastnoručně vyrobeným zbožím mezi ostatní jarmareční prodejce.

 

Fotky z akce si můžete prohlédnout ve FOTOGALERII.

 

Všem návštěvníkům patří dík za účast, dobrovolníkům za pomoc. Na další akci – Obecního mašíka v zámku v Hošťálkové dne 1. 6. 2013 jste všichni zváni.

 

VÝSLEDKY:

 

 

Klobásy

Kategorie TRNKA

Kategorie MERUŇKA

Kategorie JABLKO

Kategorie HRUŠKA

 

 

Informace, oznámení

Otevírací doba odpadového centra:
Pondělí: 8.30 17.00
Středa: 8.30 17.00
Sobota: 8.00 12.00
Facebook – Hošťálková
Facebook – Hošťálková žije
NEJBLIŽŠÍ AKCE
Rozvojová strategie obce
Kamenolom
Kontakty