Ohlédnutí za společenským víkendem v obci

Víkend 9. a 10. 8. 2014 patřil v Hošťálkové sportu, turistice a kultuře. Občané měli na výběr hned několik aktivit, aby příjemně využili volný čas za hezkého počasí.

 

V sobotu se na místním hřišti uskutečnil fotbalový turnaj O pohár starosty obce, za jehož uspořádání patří dík Mirkovi Barčákovi, hlavnímu organizátorovi. Zúčastnilo se jej celkem 6 týmů (Ňůrači, Obec Hošťálková, Obec Pržno, místní volejbalisti, staří páni a hokejový tým). Bouřka a déšť zastihly naštěstí až konec posledního zápasu, a tak se vyhlašování nekonalo na zeleném koberci, ale v hospodě, kde byla atmosféra o to vřelejší. Fotografie z předávání cen i momentky ze zápasů si prohlédnete zde.

 

V neděli čekala naše občany a přespolní turisty aktivita oddechovější, a to slavnostní otevírání rozhledny na Marušce. Výšlap na nejvyšší vrchol obce zdolal v parném počasí velký počet pěších i cyklistů. Za to je ale čekalo chutné občerstvení, krásné výhledy a pohodová atmosféra. Proslovu se ujal starosta obce, kterého následovala místostarostka, dále stavitel rozhledny A. Papšík. Nechyběli ani faráři obou farností, pan Maláč a pan Hořák, kteří společně se starostou pokřtili rozhlednu půllitrem klasické valašské tekutiny.  Fotodokumentace je k dispozici ve fotogalerii.

 

Celkové víkendové dění bylo zakončeno nedělním promítáním letního retrokina v zámku. Oproti některým ostatním promítacím dnům aspoň tento večer počasí promítání přálo a návštěvníci si tak mohli u grilovaného bůčku a krkovičky vychutnat komedii století S tebou mě baví svět. Za zajištění promítání i občerstveni se zasloužil J. Bártek.

 

Informace, oznámení

Otevírací doba odpadového centra:
Pondělí: 8.30 17.00
Středa: 8.30 17.00
Sobota: 8.00 12.00
Facebook – Hošťálková
Facebook – Hošťálková žije
NEJBLIŽŠÍ AKCE
Rozvojová strategie obce
Kamenolom
Kontakty