INFO: 571 442 347 | obec@hostalkova.cz
Dnes je Středa 22. září 2021 a svátek má Darina 8°C | Zítra Berta 15°C

TŘIĎTE DŮSLEDNĚJI ODPAD

20. srpna 2021 | Hošťálková

Nadpis článku

Vážení občané, obracíme se na Vás s prosbou o důkladné třídění komunálního odpadu.

Vážení občané, obracíme se na Vás s následující prosbou

!! TŘIĎTE DŮSLEDNĚJI ODPAD !!

 

Podle informací Svozové firmy, která každý čtvrtek provádí svoz směsného komunálního odpadu, tvoří velkou část odpadu v popelnicích biologicky rozložitelný odpad nebo dokonce sutiny.
Apelujeme na všechny, aby k likvidaci zkaženého ovoce, trávy, plevele, stromových větví apod. využívali zásadně domácí kompostéry, které byly v roce 2012 distribuovány do domácností. V případě většího množství biologicky rozložitelného odpadu dovezli po dohodě tento odpad do Odpadového centra Fučínov.

Pokud se Obci nepodaří snížit množství vyváženého směsného komunálního odpadu, hrozí navyšování poplatků za odpady, které v současné době nepokrývají náklady na svoz a uložení odpadů.

 

Zákonem č.541/2020 Sb. vstoupil od 1. 1. 2021 v platnost nový systém placení poplatků za ukládání komunálního a objemného odpadu na skládku a to takto:

Byla stanovena roční omezující kvóta 200 kg směsného a objemného odpadu na 1 občana. Do vyčerpání této kvóty může Obec uplatnit slevu na poplatek za uložení odpadu na skládku. Po překročení kvóty nárok na slevu končí a poplatek za uložení 1 tuny odpadu bude o 300,-Kč navýšen.

Za Obec Hošťálková, místostarostka Ing. Jana Plevová

Soubory ke stažení

Vysvětlivky

Sledujte nás i na sociálních sítích