INFO: 571 442 347 | obec@hostalkova.cz
Dnes je čtvrtek 30. června 2022 a svátek má Šárka 18°C | Zítra Jaroslava 31°C
Hasiči

Hasiči

Nadpis článku

Sbor dobrovolných hasičů obce Hošťálková

Náš sbor byl založen roku 1906, což znamená velkou historii požárnictví v naší obci. Aktuálně má náš sbor 70 členů, z čeho je více jak 20 dětí. Náš sbor se člení na 3 základní články. Členy sboru, členy výjezdové jednotky SDH a mládež. Je nám ctí, že se v poslední sobě rozrůstá především množství členů v mládeži.

Členové SDH se podílejí na organizaci kulturních a veřejných akcí pro občany naší obce.

Členové JSDH jsou denně, 24 hodin připraveni pomoci komukoli, kdo bude hasiče potřebovat. Zasahujeme u událostí typu technických pomocí (popadané stromy, bodavý hmyz, ořez nebezpečných stromů…), přes požáry až po čerpání vody po lokálních povodních, které naši krajinu v poslední době velmi trápí. Dále jednotka provádí plnění bazénů, čistění studní a nouzově i odpadů. Jednotka taktéž připravuje programy pro tábory probíhající v obci a účastní se prakticky všech obecních akcí, kdy pomáhá s průběhem těchto akcí.

Naši nejmladší členové do 15 let pravidelně trénují a připravují se na život hasiče. Připravují se nyní především po sportovní stránce formou požární disciplíny Plamen. Naši trenéři je však učí všestrannosti. Počínaje vázáním uzlů, střelbou ze vzduchovky, po orientaci v terénu, či základní rozeznávání rostlin a živočichů. Mimo to, že naše mládež objíždí soutěže disciplíny plamen, dokážou ovládat základní první pomoc a připravují se tak do budoucího života, který nemusí být jen plný mobilních zařízení a počítačů.

Každý, kdo bude potřebovat, ale i nás bude chtít jen navštívit, nás nalezne na hasičské zbrojnici v Hošťálkové.

Kontakty a více informací
Hošťálková 409, 756 22

www.hasicihostalkova.cz

 

 

Starosta SDH – Josef Vraj
+420 603 752 882

Velitel JSDH – Josef Kutěj
+420 737 941 731 / hasici@hasicihostalkova.cz

Vedoucí mládeže – Jarka Matulová
+420 730 142 347 / mladez@hasicihostalkova.cz

Facebook
Instagram
Fotky na Rajčeti

Sledujte nás i na sociálních sítích