INFO: 571 442 347 | obec@hostalkova.cz
Dnes je 20. července 2024 a svátek má Ilja 24°C | Zítra Vítězslav 27°C

ZUŠ Morava

-
Informace

ZUŠ Morava

Nadpis článku

Základní umělecká škola Morava

Základní umělecká škola Morava je škola mladá, vznikala v roce 2003. Má tři obory – hudební,výtvarný a literárně-dramatický. Vyučuje v obcích v okolí Zlína a ve městě Zlíně. Zejména v menších obcích zaměřuje výuku na dodržení hudebních, řemeslných a místních kulturních tradic. Ve městě Zlíně chce rozvíjet především souborový život zaměřený na dechové hudby, cimbálové muziky, univerzální orchestry apod. Cílem je posílení tradičních hudebních souborů v obcích, které zde vždy měly na živou kulturu velký vliv. Škola však neopomíjí ani péči o talentované žáky, kteří mohou pokračovat ve studiu na vyšších uměleckých školách. Ve výtvarném oboru směřuje v rámci obecných osnov ZUŠ k posílení tradičních lidových řemeslných technik. V dalším časovém horizontu plánuje ZUŠ i pořádání výtvarných, hudebních kurzů a přednášek pro dospělé, studenty třetího věku (důchodci).

Jedním ze záměrů ZUŠ je, aby učitel dojížděl za žákem a ne naopak. Škola tak chce poskytnout veřejnou službu tam, kde je dopravní dostupnost do města Zlína složitá. Vytváří se tak rovné podmínky základního uměleckého vzdělání dětí a školní mládeže. Vedení školy předpokládá, že bude dobře spolupracovat s vedením obcí, kulturními institucemi, ale i školami a farnostmi v místě svého působení. Jedním z cílů školy je, aby žáci co nejdříve hráli ve školních souborech a dospělí pak oživili hudební život v obci.

Více informací na oficiálních strákách Základní umělecké školy MORAVA.

Hošťálková

Výuka probíhá v učebnách základní školy, Hošťálková 380, 756 22 Hošťálková


vedoucí pobočky: 
Bc. Prnová Rosalie

 prnova@zusmorava.cz
 775 997 911

Vítejte na pobočce Hošťálková!

Žáci zde navštevují jak hudební, tak i výtvarný obor. I když tady působíme relativně krátce, už teď se můžeme prezentovat souborama různého charakteru. V prostorách základní školy se linou tóny moderní kapely Pokustón, souboru zobcových fléten a kytar. Naopak ze Zámeckých oken se nesou lidové písně cimbálové muziky. Děti učíme populární zpěv a hrát na zobcovou flétnu, klavír, klarinet, trubku, kytaru, kontrabas, cimbál, akordeon, bicí soupravu a housle. Jejich hudební a umělecký talent rozvíjí pedagogové: Pavelková Jana, Palová Věra, Vykydalová Kateřina, Žůrková Eliška, Adámková Emílie, Kozubíková Natálie, Bařáková Eliška, Prnová Rosalie, Ficová Lenka, Cahlík Radek, Charalambidis Konstantin, Kozubík Vojtěch, Březík Pravoslav, Robina Lefnera.

 

Sledujte nás i na sociálních sítích