INFO: 571 442 347 | obec@hostalkova.cz
Dnes je 19. května 2024 a svátek má Ivo 14°C | Zítra Zbyšek 21°C

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2024

Datum: 6. ledna 2024

Nadpis článku

sobota 6. ledna 2024 cca od 9 do 13 hodin bude v naší obcí probíhat TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2024

  • Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. 
  • Do její organizace a průběhu koledování se každoročně zapojí více než 70 tisíc dobrovolníků
  • Vykoledované peníze pomohou statisícům lidí v nouzi prostřednictvím Charity Česká republika – viz využití sbírky a příběhy

Sbírka má za sebou třiadvacáté narozeniny. Tři králové vyrazili do ulic poprvé v roce 2000 v olomoucké arcidiecézi a obnovili tak starodávnou lidovou tradici. Koledníci dnes, stejně jako kdysi, šíří mezi lidmi Boží požehnání a poselství milosrdné lásky a prosí přitom o příspěvek. Tříkrálová sbírka je též svátkem solidarity.  Zprostředkovává mezigenerační setkávání a soudržnost. I během krátké chvíle umožňuje zažít pocit radosti a vzájemnosti, a právě to je jejím největším posláním a nejsilnějším poselstvím. Pro koledníky i dárce představuje unikátní příležitost k tomu začít nový rok dobrým skutkem.

Sbírka v našem regionu bude probíhat od 5. 1. 2024 do 8. 1. 2024. Její výtěžek opět pomůže lidem a rodinám v tíživé životní a sociální situaci, seniorům
a osobám s handicapem ve Vsetíně a okolních obcích. Rádi bychom z výtěžku také dovybavili venkovní a vnitřní prostory Stacionáře Magnolia v Ratiboři, který slouží seniorům, kteří se v důsledku věku a chronických onemocnění neobejdou bez pomoci druhých. Dále bychom chtěli dofinancovat nákup automobilů pro dopravu seniorů do denního stacionáře, pro zkvalitnění výkonu služby Camino sociální rehabilitace a pro Charitní pečovatelskou službu, která se stará o klienty v jejich domácím prostředí. Obnova technického vybavení pro služby Osobní asistence a Domácí zdravotní péče by pomohla zlepšit a zjednodušit administrativu poskytovaných služeb a tím vytvořit větší časový prostor pro další potřebné klienty.

Přispět do sbírky bude tentokrát možné nejen přímo do kolednické pokladničky, ale i následujícími způsoby:

  1. Dárcovskou DMS na číslo 87 777 ve tvaru – DMS KOLEDA 30, 60 nebo 90.
  2. Bankovním převodem na sbírkový účet 66008822/0800, variabilní symbol 777970105.
  3. Prostřednictvím elektronické pokladničky, která je spuštěna na www.trikralovasbirka.cz

Chceme poděkovat všem, kteří sbírku jakkoli podpoří a pomohou při její netradiční realizaci. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Adéla Scharfová, koordinátorka TKS za Charitu Vsetín

Více informací na webu sbírky www.trikralovasbirka.cz

Plakát TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2024

Sledujte nás i na sociálních sítích