INFO: 571 442 347 | obec@hostalkova.cz
Dnes je 18. července 2024 a svátek má Drahomíra 22°C | Zítra Čeněk 25°C

ANKETA - DOBROVOLNÝ HASIČ ROKU

16. září 2022 | Hasiči

Hasiči

Nadpis článku


Vážení příznivci naší stránky, občané naší krásné obce, přátelé hasiči. Není to tak často kdy bychom po Vás cokoli žádali, ale teď nastal ten čas se na Vás všechny obrátit s prosbou o Váš cenný hlas. Naše jednotka byla díky zásahu u požáru restaurace Na Tesáku vybrána odbornou porotou Anketa Dobrovolní hasiči roku mezi 5 zásahů z oblasti Moravy-sever, které se uchází o zásah roku v této oblasti. A my bychom Vás radi poprosili o Váš cenný hlas.

Naší jednotce byl osudné noci 29.1.2022 vyhlášen požární poplach v 1:44:57. Vyjeli jsme s naší CAS a dopravním automobilem. I přes silně zledovatělou vozovku byla naše jednotka na místě požáru jako čtvrtá, i přes to, že jiným jednotkám byl požární poplach vyhlášen dříve. Ihned po příjezdu bylo jasné, že se nebude jednat o obyčejný zásah. Budova hospody byla již v půlce zasažena plamenným hořením. Naše jednotka byla s pomocí 2 hasebních proudů a za využití dýchací techniky nasazena z přední strany budovy, kdy jsme se snažili uchránit tuto část budovy. Charakter požáru a dřevěná konstrukce všal zapříčinily velmi rychlý rozvoj požáru a devastací celého objektu. Dále jsme po zahájení hasebních prací provedli uzavření hlavního přívodu plynu do budovy v silně zakouřeném prostoru a provedli odtažení 3 osobních automobilů, které byly přímo ohroženy požárem.

Po příjezdu výškově techniky byla naše jednotka určena mimo jiné k dodávce hasebni vody pro tuto výškovou techniku Hasiči Vsetín.

Neméně důležitý úkol měli i další 2 členové jednotky, a to řešení logistiky doplňování hasební vody pro jednotlivé hasební úseky, rozdělování techniky a informování velitele zásahu při příjezdu jednotek k místu události, řízení provozu na přilehlé silnici, a také monitoring situace na této komunikaci, kdy docházelo k silné námraze na komunikaci.

Naše jednotka na místě zůstala po celou dobu hašení požáru a zpět na svou základnu se vrátila po redukci sil nad ránem. Pokud se Vám naše práce líbí a chtěli byste nás podpořit hlasem pro tento zásah není nic jednoduššího než hlasovat na odkaze níže. A pokud se Vám naše práce líbí ještě více každý může že svého mobilního čísla zaslat 1 hlas.

https://www.adhr.cz/hlasovani-jednotky/

SMS ve tvaru HASICI JSM2 na telefonni číslo 900 77 06. Tato sms je zpoplatněna 6Kč vč DPH.

My Vám na oplátku slibujeme, že v případě potřeby tu pro Vás vždy budeme. Ve dne, v noci, zimě, či létě. Zkrátka jak se říká 24/7.

Děkujeme.

A abychom nezapomněli, v kategorii sborů dobrovolných hasičů bojují o přízeň hlasů kolegové z JSDH Jablůnka JPO II/1 - AED . Budeme rádi pokud pomůžete hlasem i jim.

https://www.adhr.cz/hlasovani-sbory/

Ještě jednou děkujeme. Vaši Hasiči Hošťálková

Fotogalerie 8 fotek

+2

Sledujte nás i na sociálních sítích