INFO: 571 442 347 | obec@hostalkova.cz
Dnes je 23. května 2024 a svátek má Vladimír 11°C | Zítra Jana 18°C

CENOU FAIR PLAY ČOV oceněna ELIŠKA CÍSAŘOVÁ

Datum: 8. června 2023

ŠACHY Hošťálková

Nadpis článku

Ve čtvrtek 8. června 2023 převzala ocenění za fair play ČOV hráčka oddílu Šachy Hošťálková Eliška Císařová. Slavnostní ceremoniál proběhl od 10 hodin ve venkovních prostorách Villy Pellé v Praze 6. 

 

Předáno bylo celkem deset diplomů za čin fair play. Ocenění si převzal extraligový hokejista Petr Jelínek, který jako kapitán libereckých Bílých Tygrů v loňském play off se Spartou přesvědčil rozhodčí, aby zrušili soupeřovo vyloučení. „Myslím si, že by fair play měla být samozřejmost v každém sportu. Každý z nás vrcholových sportovců chceme vyhrávat, ale ne za každou cenu,“ vysvětlil.

Český klub fair play ocenil také skvělé jednání fotbalisty Matěje Sedláčka, orientačního běžce Jana Strýčka, bobistů Adama Dobeše, Ondřeje Hrazdila a Michala Dobeše, triatlonisty Oldřicha Hofírka, atleta Lukáše Olaha, atletky Gabriely Veigertové, mladé šachistky Elišky Císařové, desetileté reprezentantky v turistickém závodě Terezy Machové či dětí z kroužku mladých hasičů SDH Planá ve složení Kristýna Trávníčková, Adélka Vítů, Viola Cibulková, Klára Kolářová a Františka Křížková. Poslední dva odstavce byly použity z tiskové zprávy Českého olympijského výboru (ČOV). Celou verzi si můžete přečíst zde.

 

Otec Elišky pan Michal Císař nám zaslal milé zhodnocení akce: ,,Dne 8.6.2023 jsem se s mojí dcerou Eliškou Císařovou zúčastnil předávání cen Fair play ČOV, na kterou byla nominována jejím trenérem panem Jaroslavem Košelou. Tuto cenu získala za své chování v šachovém turnaji škol ve Starém Městě, kdy přiznala tři nemožné tahy, aniž by to soupeř zaznamenal a ukončila tak zápas prohrou, i přes svou značnou materiální převahu. Velice si vážíme toho, že klub fair play ocenil chování naší dcery. Samotné vyhlášení se konalo v Praze ve velmi reprezentativních kulisách vily Pellé. Velmi nás potěšilo, že vedle zástupců ČOV a známých osobností, byla na místě přítomna i zástupkyně Šachového svazu ČR paní Venuše Souralová, která rovněž ocenila chování naší dcery. Doufáme, že cena fair play nezůstane jen krásnou vzpomínkou pro naši dceru, ale stane se inspirací i pro ostatní hráče, že hrát fair play se opravdu vyplatí.“

 

Eliška Císařová a Venuše Souralová, manažerka projektu šachy do škol

,,Elišce moc děkujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu. Přesně takové činy dělají z našeho sportu královský! Jsme moc rádi, že trenér Jaro Košela vede děti k fair play hře a děkujeme za veškeré jeho trenérské aktivity v našem oddílu Šachy Hošťálková. Pevně věříme, že se Eliška stala vzorem pro všechny další děti ,a nejen ty, v našem oddíle!“ dodává Josef Bednařík, místopředseda oddílu.

,,Chtěl bych poděkovat Českému olympijskému výboru za ocenění Elišky. Jedná se již o druhou cenu fair play v nedávné době, před třemi lety byly oceněny Dorota Veverková a Zuzana Hagarová (více informací zde). Šachy jsou hrou gentlemanů i gentlemanek! A nejvíce mě to těší právě u těch nejmenších šachových nadějí.“ Hodnotí předseda ŠSČR Martin Petr.

Příspěvky k předávání cen fair play ČOV si můžete přečíst například Sport.cz a Českénoviny.cz.

Článek po souhlasu autorů převzat z webu chess.cz.

Sledujte nás i na sociálních sítích